Biografia

Absolwent teatralny Mehdi FARAJPOUR (ur. 1980 w Iranie) uważany jest za pomysłowego artystę performance. Jest posiadaczem kilku nagród i stypendiów. W 2003 roku ukończył ?Sureh? Fine Arts University w Teheranie z tytułem Bachelor of Arts w dziedzinie teatru.

Jego działania są głównie podzielone na dwie części: tworzenie i uczenie. Oprócz swojej artystycznej twórczości, help skupia się także na przekazywaniu jego kreatywnej wizji tańca, treat nazwanej przez niego: ?Refleksyjny taniec?. Artystyczna kariera Mehdiego zawiera się w bardzo wielu, ed różnych dziedzinach, takich jak literatura, poezja, taniec, But?, fotografia, film, sztuka dźwięków i teatr.

W 2002 roku uruchomił Oriantheatre Company z kilkoma tancerzami i aktorami w Teheranie. Szybko udało mu się wypromować grupę na scenę międzynarodową. Obecnie Oriantheatre Company ulokowane jest we Francji, chociaż wciąż posiada członków z całego świata. Głównym zamierzeniem Oriantheatre było badanie stylów fizycznej gry aktorskiej a także mocy drzemiącej w koncentracji ? mentalnej i cielesnej ? występując na scenie. Jednak późniejszym celem było poznanie jakości aparycji występujących na scenie aktorów i tancerzy.

The Monk performers to tytuł książki Mehdiego, wydanej w 2008 roku. Książka ta jest podsumowaniem jego własnych doświadczeń z tworzeniem sztuki.

W 2008 roku współpraca z indyjskimi tancerzami Bharata Natyam przyniosła mu najwyższą nagrodę za choreografię i muzykę na 26th International theatre festival of Iran. Pod koniec 2008 roku został uhoronowany przez Hooyong performing Arts center stając się Artist-in-residence w Korei Południowej. W 2009 roku uzyskał stypendium ?Orient and Europe? za swój występ w Polsce.

W 2010 roku został członkiem jury międzynarodowego festiwalu teatru w Mińsku na Białorusi.

Kraje, w których głównie występuje to: Indie, Polska, Iran, Korea Południowa, Francja, Turcja, Niemcy, Szwecja, Białoruś, Finlandia.

Statement

Wyznanie

Wyznanie ma charakter zarówno buntowniczy i litościwy. Litościwy, współczujący dla wszystkich kobiet na świecie, które cierpią przez niezdarne zasady stworzone przez mężczyzn. Jest też buntem przeciw każdej przemocy, czy to z powodów religijnych czy społecznych itd.

Solowy pokaz Wyznanie symbolami mówi o przeznaczeniu kogoś, kto nie ma na imię Guliwer!!! Okazuje się, że życie tego ?kogoś? ma wiele wspólnego z przygodami Guliwera.

Jednak pytanie brzmi: co może być wspólnego między Guliwerem, fikcyjną postacią książki, a kobietami z Bliskiego Wschodu, cierpiącymi przez realia XXI wieku? Krótki pokaz But? szybko pokaże co łączy obie rzeczy.

Tekst performance:

Jestem kimś czyje imię nie brzmi Guliwer. Więc nie było żadnych podróży odkąd urodziłem się w swoim celu, gdzie spotkałem za dużo malutkich ludzi. Więc, nie było żadnej podróży, żadnego oceanu, statków, tylko ogień. Pierwszy obraz jaki zobaczyłem w swoim życiu. Zrodziłem się z ognia, dorastałem przy ogniu. Wciąż płonę wewnątrz siebie, w kraju Liliputów, gdzie się urodziłem i stamtąd piszę: ?NIGDZIE?

Powinienem zacząć podróżować
Powinienem zacząć podróżować
Powinienem zacząć ?podróżować?

www.mehdifarajpour.com