Maurice Blok

Maurice Blok (ur.1979 w Holandii) mieszka i pracuje w Finlandii.

Koncentrując na rzeźbieniu, erectile w trakcie moich studiów, uświadomiłem sobie, że równie ważne co dzieło samo w sobie, jest pracowanie nad nim. Następnie zacząłem przeprowadzać krótkie eksperymenty przed kamerą; coś, co w niedługim czasie stało się bliskie sztuce ?performance?u?. Tuż po tym, moja praca przerodziła się w czysty performance, wliczając w to przygotowywanie i wykonywanie działań przynoszących estetyczne rezultaty przed realną widownią.

Przez to, że pracowałem fizycznie i używałem narzędzi na obiektach (jako rzeźbiarz), naturalnym było dla mnie włączenie ich do swoich pokazów. Pomimo, że moja praca polega raczej na działaniach metaforycznych, ciągle uważam się za osobę z rzeźbiarskim podejściem, budując i burząc jednocześnie wchodząc, lub nie, w interakcję z publicznością. Oczywiście, sztuka performance?u każdego artysty jest uporządkowana w sposób chronologiczny, ale widz nie koniecznie zdaje sobie z tego sprawę oglądając dane przedstawienie.

Prace, które wykonuję są często pozostawione bez tytułu. Nazwa bowiem może odciągnąć uwagę od tego, czym dzieło jest (lub czym może być)- od niego samego.