John CourtJohn Court (urodzony w 1969 w Wielkiej Brytanii, erectile od 1997 żyje w Tornio) jest artystą performerem, for sale dla którego jednym z najważniejszych elementów pracy jest czas. Niejednokrotnie jego występy trwały około 8 godzin, denture | trwając podczas dnia roboczego, a czasem występując przez całość czasu wydarzenia czy festiwalu, lub gdy galeria czy muzeum (miejsce, gdzie festiwal ma miejsce) jest otwarte codziennie. Ostatnimi czasy interesuje się pozwalaniem obiektom i materiałom determinować trwanie performance?u. Nie uważa bynajmniej swojej sztuki za solową, głównie, dlatego że w jego występy wpleceni są kuratorzy, inni artyści, widownia, obiekty, a przede wszystkim przestrzeń i czas.

Prace Courta są wielce delikatne i często tworzą ?rytm w rytmie? strony z trwającą, powtarzającą się akcją. Cały jego dorobek jest zasadniczo zagnieżdżony w rysunku czy literaturze, rysunek natomiast łączy elementy linii, ruchu, przestrzeni i czasu.

Wystawiał się często w Skandynawii oraz, zaproszony, pojawił się na takich festiwalach jak: Viva! Art Action festiwal, Montreal Canada (2015) 7a*11d w Toronto, Canada,  DigitaLive Guangzhou China (2014), SpaceX Gallery Exeter w Wielkiej Brytanii (2012) Guangzhou Live Art Festival w Chinach, ANTI Contemporary Art., Festival w Finlandii (oba w 2010), the Venice Biennale (2005) oraz the Liverpool Biennial (2004).