Do góry nogami to rozciągnięta w czasie prezentacja podejmująca problem autoportretu w ujęciu różnych mediów: wizerunku malarskiego, drugs wideo i mojej interakcji z publicznością.

Idea wyjściowa pojawiła się podczas mojego pobytu rezydencyjnego w Irish Museum of Modern Art w 2006r. Projekt, zaprezentowany następnie w Krakowie, Helsinkach i Tel Avivie, został specyficznie zaadoptowany i odtworzony podczas National Review of Live Art w Glasgow w marcu 2010.

Podczas 12 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki INTERAKCJE zaproszę widzów by sami eksperymentalnie tworzyli niekonwencjonalne autoportrety.

Połączenie terminu auto-portretu, auto-wizerunku, auto-zobrazowania czy auto-reprezentacji z praktyką sztuki żywej jest problematyczne i złożone. Ile z osobistej tożsamości powinno być rozpoznane by praca była autoportretem, i jak wiele psychologicznego się artysty w niej pozostaje? Poprzez tę wystawę chcę rozpoznać i jednocześnie rzucić wyzwanie temu, co motywuje artystę do ożywienia pracy artystycznej swoją fizyczną obecnością.