Urodzona w 1979 roku. Artystka wizualna i performerka. W swoich działaniach koncentruje się zwłaszcza na relacji między artystą a widzem, podmiotem i przedmiotem sztuki, artystą i dziełem, oglądającym i oglądanym. Jej performanse odnoszą się do kwestii cielesności i biologiczności człowieka, procesu budowania kulturowej tożsamości, wykluczenia słabszych jednostek ze społeczeństwa, granicznych sytuacji egzystencjalnych.

UWALNIAJĄC UMYSŁ | (2012), Międzynarodowy Festiwal Sztuki Performance 7a*11d, Galeria Toronto Free, Galeria Mercer Union, Toronto, Kanada
zdj. Henry Chan

Uczestniczka wielu festiwali sztuki performance w Polsce i za granicą, m.in. w Japonii, Hongkongu, Chinach, Kanadzie, USA, Francji, Holandii, Niemczech i na Grenlandii. W 2005 roku ukończyła Rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a w 2007 Intermedia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W 2006 roku studiowała na Wydziale Animacji i Nowych Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Zagrzebiu. W 2015 uzyskała stopień doktora sztuk pięknych za pracę BBL Bios-Lab zrealizowaną pod kierunkiem prof. Grzegorza Klamana.

ZWIERZ „AKTIONSHOSE: GENITALPANIK 2018” | (2018), Gniazdo, wystawa: część 2, Akademia Sztuk Pięknych, Gdańsk, Polska
zdj. Bartosz Żukowski