Marita Bullmann zajmuje się sztuką performance, allergy instalacjami artystycznymi oraz fotografią. Żyje i tworzy w Essen w Niemczech. Marita była równolegle studentką dwóch uczelni: studiowała fotografię na Uniwersytecie Sztuki i Projektu Folkwang w Essen oraz sztukę performance na Jerozolimskiej Akademii Sztuki i Projektu Bezalel w Izraelu (uczęszczała na zajęcia z Adiną Bar-on). W 2011 ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Sztuk Pięknych Folkwang w Essen.
W 2011 wraz z Borisem Nieslonym (Black Market International) oraz innymi artystami założyli PAErsche, laboratorium działań artystycznych, które postrzega spotkania i nawiązywanie sieci kontaktów, jako dar oraz efekt współpracy. (www.paersche.org)
Od 2013 roku jest organizatorem i dyrektorem artystycznym platform sztuki performance INTERVAL, w którym biorą udział artyści z Europy i Chin. (www.maritabullmann.de/interval/)
Do swoich performance?ów Marita wykorzystuje przedmioty codziennego użytku, co jest często spotykaną praktyką wśród artystów performance. Należy jednak zaznaczyć, że każdy z tych przedmiotów ma indywidualny sposób obchodzenia się z nim. Marita stara się ograniczać ilość rekwizytów w swoich performance?ach do niezbędnego minimum, co pozwala na większą koncentrację podczas występu jak również zwiększa jasność przekazu.
W trakcie performancu dochodzi do swoistego porównania kształtu, struktury i ruchu pomiędzy Maritą i rekwizytami. Jest to badanie sposobu, w jaki materiały interagują na ruch ciała i vice versa. Poszukuje obrazów, które w jak najlepszy sposób oddadzą piękno obecnej chwili oraz jej prostotę.

Oświadczenie artysty:
W mojej twórczości badam sytuacje obecne w codziennym życiu, których nie postrzegamy świadomie.
Niewielkie i ulotne chwile najlepiej oddają to, w jaki sposób postrzegam świat dookoła mnie.
Pozbawiam materiały, których używam ich oryginalnego kontekstu oraz dodaje im nowe, inne cechy.
Badam momenty, których wewnętrzny kontekst zostaje przeniesiony, co niesie za sobą nowe spojrzenie, opinie jak również wartości, nastrój oraz specyfikę.
Moim celem jest wpłynąć na wzrok i pozostałe mechanizmy zmysłowe w sposób jak najbardziej oddalony od ich kulturowego kontekstu oraz stworzenie nowej ?przestrzeni?, która ma nam uświadomić jak różnie postrzegamy rzeczy. Poszukuje obrazów i działań, które w jak najlepszy sposób oddadzą piękno chwili obecnej oraz jej prostotę.