Piotrków Trybunalski

Ośrodek Działań Artystycznych, price   ul. Dąbrowskiego 5

Krakow

Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, pharm ul. Lipowa 4

4 Maja, cialis Sobota   Otwarcie wystawy „1933-1943-1953”:

1933 Stuart Brisley

1943 Alastair MacLennan

1953 Jaap Blonk, Seiji Shimoda, Artur Tajber, Roi Vaara; wystawa czynna do 12 maja

Alastair  MacLennan ? rozpoczęcie warsztatów

5 Maja, Niedziela 18:00 – Uroczyste otwarcie XV Festiwalu w tym:

1. Jan Świdziński & Jean Dupuy (video)
2. Ryszard Piegza – performance
3. Prezentacja koncepcji Festiwalu – Artur Tajber
4. Koncert Krzysztof Knittel & Tadeusz Sudnik,

1933 ? Program teoretyczno performerski: Maya Balcioglu i Stuart Brisley

1943 ? warsztaty Alastair MacLennan

6 Maja, Poniedziałek 12:00-15:00 – Konferencja  ?Sztuka performance a performatywność – poglądy i reprezentacje?. Prowadzenie dr Michał Ostrowicki (Sidey Myoo). Prezentacja tez, panel dyskusyjny, wykłady, akcje artystyczne. 1943 ? ACTUATION  Alastair?a MacLennan?a

1953 – Jaap Blonk, Seiji Shimoda, Roi Vaara, Artur Tajber ? część 1

16:00 – Otwarcie wystawy dokumentacji ?ASFLA Opening the nothing?, kurator: Béatrice Jose. Galeria ODA, ul. Sieradzka 8
Wystawa czynna do 19 maja
18:00 – 15 lat Interakcji ? performance: Michel Collet, Charles Dreyfus, Ryszard Piegza, Valentine Verhaeghe, Max Horde, Jiri Suruvka, Fredo Ojda
7 Maja, Wtorek 12:00-15:00 – Konferencja –  kontynuacja 1953 – Jaap Blonk, Seiji Shimoda, Roi Vaara, Artur Tajber ? część 2
18:00 – 15 lat Interakcji ? performance:Chumpon Apisuk, Alexander Del Re, Angel  Pastor, Balint Szombathy, Victor Petrov, Przemysław Kwiek,  Jozsef R. Juhasz
8 Maja, Środa 10:00-12:00 ? Jadwiga Kiciak ?raz, dwa, trzy? performance na Rynku Trybunalskim 1923 ? program dedykowany Janowi Świdzińskiemu : Quebec w Krakowie – Richard Martel, Julie-Andrée T., Whitney Lafleur, Étienne Boulanger, Sara Létourneau, Doyon-Demers
12:00-18:00 – 1943 ? rozpoczęcie 3-dniowych warsztatów  Alastair?a MacLennan?a
18:00 – 15 lat Interakcji ? performance: Janusz Bałdyga, Małgorzata Butterwick, Nieves Correa, Nicola Frangione, Artur Grabowski, Omar Ghayat, Dariusz Fodczuk, Nenad Bogdanovic

 

9 Maja, Czwartek 12:00-16:00 – Fokus na Focus Mall – program indywidualnych i grupowych performansów w przestrzeni publicznej w galerii handlowej Focus Mall Kontynuacja wystawy  / 1933 Stuart Brisley / 1943 Alastair

MacLennan / 1953 Jaap Blonk, Seiji Shimoda, Artur Tajber, Roi Vaara

18:00 – 1953 – Jaap Blonk, Seiji Shimoda, Roi Vaara, Artur Tajber ? część 3
10 Maja, Piątek Alastair MacLennan ? program teoretyczny i historyczny

1943 ? ACTUATION  Alastair?a  MacLennan?a

– performance artystów z Korei ? goście specjalni Festiwalu

11 Maja, Sobota 18:00 – 1923 ? program dedykowany Janowi Świdzińskiemu: Quebec w Piotrkowie – Richard Martel, Julie-Andrée T., Whitney Lafleur, Étienne Boulanger, Sara Létourneau, Doyon-Demers, Amelie Fortin, Francis O?Shaugnessy
Ceremonia zamknięcia Festiwalu po ostatnim performance.
12 Maja, Niedziela
pl_PLPL
pl_PLPL en_USEN