Diogo Da Cruz

Diogo da Cruz- ur. W 1992 roku w Lizbonie, w Portugalii, artysta konceptualny z siedzibą w Monachium i Lizbonie. Otrzymał tytuł licencjata w dziedzinie rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych w Lizbonie (2012) oraz dyplom w Wolnej sztuce z Akademii Sztuk Pięknych w Monachium (2016), gdzie studiował u profesora Hermanna Pitza oraz gościnnych profesorów Ceala Floyera, Andrea Frasera i Tylera Coburga. Uczestniczył w niezależnym programie studiów Maumaus – Escola de Artes Visuais w Lizbonie (2016). Jego prace ukazały się w Portugalii, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Grecji, Szwecji, Bułgarii, Szkocji i Rosji. Diogo da Cruz jest adiunktem w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium od 2018 roku.

 

Statement

W swojej praktyce pracuję w interdyscyplinarnej dziedzinie spekulacji, podważając pewne pewniki i uprzedzenia naszego społeczeństwa, poprzez rygorystyczne i impertynenckie badania nad pojęciami znanymi szerokiej publiczności. Bardzo często tworzę obiekty symetryczne i ironiczne, w przypominającej scenę instalacji, które stają się częścią działania.

W „The Gravity of Time” stworzyłem książkę, która gromadzi różne perspektywy dotyczące percepcji czasu, pomiaru czasu i czasu w zachowaniach społecznych, proponując ogólne spowolnienie rytmu społeczeństwa. W „Necessary Art” idee książki zostały przedstawione jako małe dodatki w papierowej torbie na chleb, którą należy udostępniać swobodnie i nieuchronnie odwiedzającemu. „Running out of time” przedstawia odtworzenie starożytnej metody pomiarowej do kontrolowania czasu wypowiedzi w dyskusjach politycznych na Agorze w Atenach, podczas gdy „WORDCOIN” proponuje wprowadzenie nowej waluty, która da dosłowną wartość wypowiedzi każdego człowieka . Trwający obecnie projekt „Wisdom Warriors” koncentruje się na rewolucji społecznej zainicjowanej przez grupę artystów, która nigdy się nie wydarzyła. Ich destrukcyjne siły zdawały się mieć wielki wpływ na społeczeństwo, ale reformy te zostały wprowadzone w życie przez system, ograniczone do ich małej, kreatywnej niszy. W dystopijnej wizji przyszłości każdy ruch mniejszościowy traci moc poprzez zamknięcie w sobie, uwięziony we własnych urządzeniach.

Krótki opis performance

Wojownicy Mądrości są kolektywem, który zaprojektował rewolucyjny projekt, który może drastycznie zmienić sposób, w jaki społeczeństwo odnosi się do technologii.

Trwający projekt, w którym Diogo da Cruz odtwarza niektóre utwory z kolektywu, składając hołd mniejszościowemu ruchowi, który utracił swoją moc poprzez zamykanie się samemu w sobie, za pomocą urządzeń, którymi się posługują.

Zdjęcia dzięki uprzejmości artysty.

Umiejętności

Opublikowano w dniu

25 września 2018